açıklama

Maria Hamalainen ile Sıfırdan Piyanoya Atölyesi Decollage Art Space'te!

Maria Hamalainen'in rehberliğinde gerçekleşecek "Sıfırdan Piyanoya" atölyesi, müzik tutkunlarını piyano dünyasına adım atmaya davet ediyor. Atölye, katılımcılara müzik notalarını doğru okumanın inceliklerini öğrenme, piyano tekniğinin temel prensipleri ve ergonomisi üzerine detaylı bir yolculuk, virtüözlük becerilerini geliştirme imkanı sunacak.

Maria Hamalainen, piyano parçalarını çalışmak, doğaçlama yapmak ve müzik teorisi, müzik tarihi ile analizi içeren derslerle katılımcılara kapsamlı bir müzik deneyimi yaşatacak. Ayrıca, performansa hazırlanma sürecindeki püf noktaları da atölyenin odak noktalarından biri olacak. Her biri özenle planlanmış bu atölyede, katılımcılar müziğin büyülü dünyasına adım atarak kendi piyano yolculuklarına start verecekler.

* 4 haftalık kayıtların alınan tarihten itibaren en fazla 6 hafta içinde kullanılması gerekmektedir. 6 haftayı aşan süre zarfında telafi dersi yapılamamaktadır.


Maria Hamalainen

St. Petersburg doğumlu Maria Hamalainen, müzik eğitimine beş yaşında başladı. Helsinki Sanat Üniversitesi (Finlandiya) Sibelius Akademisi Piyano bölümünden mezun oldu ve yüksek lisansını sanat pedagojisi alanında tamamladı. 2014 yılında Helsinki Filarmoni Orkestrası eşliğinde verdiği konserle ilk çıkışını yaptı. Finlandiya Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Suolahti Uluslararası Yaz Festivali gibi pek çok önemli mekânda ve etkinlikte performans sergilemek üzere davet edildi. Avrupa’da çeşitli klasik müzik yarışmalarında ödüller kazandı. Sanatçı, Cambridge Uluslararası Müfredatı dahil olmak üzere, çeşitli yöntem ve müfredatlara göre müzik öğretimi konusunda deneyimlidir.