Amorphe

17.01.2023 - 12.02.2023

Decollage Art Space, 17 Ocak – 12 Şubat 2023 tarihleri arasında Arda Büyük’ün kişisel sergisi Amorphe’a ev sahipliği yapıyor.

16 Ekim 1994 yılında Ordu'da doğdu. Ordu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Fakültesi'nden mezun oldu. Pek çok karma ve kişisel sergiye imza atmış olan sanatçı, sanat çalışmalarına İstanbul'da bulunan atölyesinde devam etmektedir.

Morphe, dışarıdan görünen form demektir. Amorphe ise, belli bir biçimde görünmeyen, şekilsiz, süreksiz, tanımlanması zor demek. Arda Büyük, eserlerinde, varolan düzenleri figürlere yeni formlar biçerek reddediyor. Doğanın ve yaşamın döngüsü üzerine çalıştığı resimlerde, bu döngünün biçimlerini sorgulayarak tanımlara, toplumsal rollere, cinsiyetlere ve varoluşa yeni bakış açıları getiriyor. Düzenin kaosa içkin olduğu fikri;  resimlerde işlenen korku, cesaret ve ölüm gibi temalarla varoluşsal sorunlara işaret ediyor.

Arda Büyük’ün kişisel sergisi Amorphe, 17 Ocak – 12 Şubat 2023 tarihleri arasında Decollage Art Space’te görülebilecek. Bu özel seçkiyi deneyimlenmek isteyen tüm sanat severleri sergimize bekliyoruz.