açıklama

Decollage Art Space'te, kırıklarınızın altını çizen bir sanatla tanışın: Modern Kintsugi. Geleneksel Japon sanatının eşsiz formunu, Özlem K. Birkan eşliğinde keşfedin. Bu atölye sizi, kırılan seramiklerinizi değerli eserlere dönüştürme yolculuğuna çıkaracak. Kintsugi sanatı, mükemmellik arayışını bir kenara bırakıp kusurları altın vuruşlarla taçlandırarak, onlara yeni bir yaşam veriyor.

Decollage Art Space'te gerçekleşecek bu atölyede, kırıkları altınla birleştirmenin inceliklerini öğrenecek ve eserlerinizle yaşamın akışına artistik bir dokunuş ekleyeceksiniz. Kendi eserlerinizi yaratarak, hikayenizi seramikler üzerinde ölümsüzleştirme şansını yakalayın ve günlük yaşamın zedelenmiş güzelliklerini sanatla yeniden yorumlayın.

Özlem K. Birkan

İstanbul Üniversitesi Florance Nightingale Hemşirelik Fakültesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Hastanesi Çocuk Cerrahisi’nde başladığı meslek hayatına 2011 yılından itibaren aynı hastanenin Çocuk Koruma Birimi’nde devam etmektedir. Bu birimde travmaya uğrayan çocuklarla çalışırken 2017 yılında tanıştığı Kintsugi Sanatı’nın hem felsefesi hem de tekniği tarafından derinden etkilenmiştir.

Modern malzemeler kullanarak başladığı Kintsugi sanatına, kintsugi ustalarından aldığı online ders ve danışmanlıklarla 2019 yılında geleneksel tekniği de uygulamaya başlayarak devam etmiştir. Çalışmalarına hem geleneksel hem de modern yöntem ile onarımlar yaparak ve modern kintsugi atölyeleri gerçekleştirerek devam etmektedir.