açıklama

Oyunculuk Dinamikleri atölyesi oyunculara hareketin temel ilke ve tekniklerini detaylı bir şekilde araştırmalarına olanak sağlar. Rudolf Laban’ın (L.M.A - hareket analizi ve eforlar) ve Konstantin Stanislavski’nin (fiziksel eylemler metodu) geliştirdikleri yapıyı merkeze alan, oyunculuk sanatında fiziksel & uzamsal farkındalık, zamanı çok yönlü kullanma becerisi ve mevcudiyet geliştirmelerini amaçlar. 

Yoğun fiziksel etüdler, bireysel ve partner egzersizleri aracılığıyla, katılımcılar beden, ses, hareket, ifade, gündelik yaşam, oyun alanı, gerçek ve kurmaca karakterler arasındaki bağlantıları keşfedecekler. Hedef, oyuncular ve oyuncu adayları için bir toolbox (alet çantası) oluşturmaktır. 

2 Ağustos Cuma 18:00 - 21:00

3 Ağustos Cumartesi 12:00 - 17:00

4 Ağustos Pazar 12:00 - 17:00

DİPNOT: 3 günde toplam 13 saat sürecek bu atölye çalışmasında, katılımcıların önceden hazırlanmış istedikleri bir monoloğu çok iyi ezberlemiş bir şekilde gelmeleri beklenmektedir. İçinde rahat hissedip hareket edebilecekleri kıyafetlerle gelinmesi tercih edilmektedir. 


ÜMİT ERLİM

Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. 2011-2014 yılları arasında Pis Yedili dizisinde yer aldıktan sonra, Goldsmiths Üniversitesi’nde Performance Tasarımı yüksek lisansını tamamlamıştır. İngiltere’de Company B adlı tiyatro grubunun içinde iki buçuk sene yazar ve oyuncu olarak yer almış, 2014’te Saraybosna Film Festivali’nin Talents Programına davet edilmiştir. 

“Yaşlı Çocuk”, “Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet”, ”Romeo & Juliet” ve “Treplev” tiyatro oyunları, "Yeşilçam" dizisi, “Göçebe”ve “Nadide Hayat” sinama filmlerinde rol almıştır.

İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünde doktora çalışmasına devam etmektedir. Maltepe Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nde kısmi zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.