açıklama

Dünyanın en eski sanatlarından biri olan mozaik sanatının temel tekniklerini ve tarihi önemini öğreneceğimiz Aysun Toksöz ile Mozaik Atölyesi Decollage Art Space'te.

Mozaik Atölyesi, renk uyumu ve renk analizini öğrenmemizi sağlar. Hangi rengin hangi renkle uyumlu olduğunu görebilecek bir göze sahip olmamıza yardımcı olur. Aynı zamanda farklı materyalleri aynı kompozisyon içinde görebilme yetisini kazandırır. Günlük hayatımızda da kullanabileceğimiz kreatif bilgiler vererek kişisel gelişimimizi olumlu yönden etkiler.

Atölye çalışması sırasında eğitmenimiz Aysun Toksöz, mozaik sanatı hakkında çeşitli bilgiler vererek yaşadığımız toprağın tarihine bizleri yakınlaştıracak. Atölyemize katılmak için daha önce eğitim almanıza gerek yoktur.

Gelin, bir sanat eseri üretmenin keyfini hep birlikte çıkaralım.

Aysun Toksöz, Marmara Üniversitesi GSF Seramik Cam Ana Sanat Dalı’ndan 1999 yılında mezun oldu. Hitit Seramik ve Eczacıbaşı Seramik firmalarında koleksiyon tasarlayarak çalışmalarına başladı. Uluslararası fuarlarda dört büyük koleksiyona imza attı ve kazandığı bilgi birikimini Mimar Sinan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nde dersler vererek paylaştı. Mozaik tasarımı, planlaması ve üretimi alanlarında faaliyetlerine devam etmektedir.