açıklama

Decollage Art Space, 9-15 yaş arası genç sanatçıları Fatima Yıldız rehberliğinde düzenlenecek olan Minecraft Atölyesi’ne davet ediyor!

Bu özel atölyede katılımcılar, Minecraft oyununun eğlenceli dünyasından ilham alarak kendi pixel art eserlerini yaratacaklar.

Tüm malzemelerin Decollage Art Space tarafından karşılanacağı atölyede çocuklar, kendi sanat eserlerini pixel bloklarla inşa ederken, hem yaratıcılıklarını sergileme fırsatı bulacaklar hem de dijital sanatın temellerini öğrenecekler. Sanat ve oyunun kesiştiği bu benzersiz atölyede yerinizi alın, yeni beceriler edinin ve eğlenceli vakit geçirin!

Fatima Yıldız

Fatima Yıldız, 2 Kasım 1982 tarihinde İstanbul'da doğmuş. Profesyonel kariyerine, Penguen ve Uykusuz gibi dergilerde amatör olarak başlamış ve sonrasında iki yıl boyunca Gırgır dergisinde çocuk karakterler çizerek devam etmiştir. Kendine has üslubu ve ilgi çekici içerikleriyle tanınan Yıldız'ın eserleri, özgünlüğü ile dikkat çekmektedir. Ayrıca, arkadaşlarıyla birlikte "Leman Paf" köşesi için Leman dergisinde yazarlık ve çizerlik yapmıştır.

2010-2014 tarihlerinde Doruk Sanat Galerisi'nde koordinatör ve küratör olarak sanatseverlerle buluştu. 2014-2017 ise Russo Art Gallery'de sanatsal bakış açısını ve deneyimini paylaştı. Yetişkinler ve çocuklar için festivallerde çeşitli sanat atölyeleri düzenleyerek sanatsal tohumlar ekti.

Sanatsal yolculuğuna sertifika programları ile katkıda bulunmaya devam ediyor. HDI Sigorta, Koç Holding, Netaş ve Nestle gibi firmalar için etkileyici illüstrasyonlara imza attı.2019'da YATEDAM tarafından hazırlanan "Turkish Illustrators Catalog 2019" kataloğunda yer alarak uluslararası alanda da adını duyurdu. İstanbul'daki atölyesinde farklı disiplinlerde ürettiği özgün çalışmalara devam ediyor.