açıklama

Temel Heykel Dersleriyle Melis Arslan, Decollage Art Space'de!

Decollage Art Space, sanatseverleri heykel sanatının büyülü dünyasına davet ediyor. Ocak ayında, sanatın özgün ifadesiyle buluşmak isteyen herkes için Melis Arslan'ın önderliğinde heykel atölyeleri düzenlenecek.
Temel Heykel Dersleri kapsamında, 1-2 hafta boyunca kulak, burun, dudak ve göz organlarının detaylı etütleri gerçekleştirilecek. Bu sanat yolculuğunda, 3-4 hafta süren portre kabartma çalışmalarıyla başlayacak ve katılımcılar, el, ayak ve vücut parçalarının etütleriyle devam edecekler. Heykelin derin dünyasına yapılan bu yolculuk, 7-8 hafta süren torso, kros ve antik Yunan beden formlarının etütleriyle zenginleşecek.
Her seviyede sanatsevere hitap eden bu atölyeler, aylık belirlenen objelerle 3 saatlik eğitmen eşliğinde gerçekleşecek. Melis Arslan'ın rehberliğinde, katılımcılar çamur ve heykel sanatıyla buluşacak, kademeli bir şekilde ilerleyerek kendi sanat eserlerini yaratacaklar.
Bu özel çalışma, birçok öğrencinin tercih ettiği aylık kursları içeriyor. Katılımcılar, 3 saat boyunca keyifli bir müzik eşliğinde, yetişkin atölyelerine özgü içeceklerini yanlarında getirebilecekler. Gerekli malzemeler olan Duralit ve çamur, Decollage Art Space tarafından karşılanacak. Ayrıca, katılımcılar workshop sonunda duralite çamur heykellerini özel karton taşıma çantalarına yerleştirip evlerine götürebilecekler. Sanatın dokusuna dokunmak ve kendi heykel serüvenine adım atmak isteyenleri, Decollage Art Space'in heykel atölyelerine bekliyoruz.

Melis Arslan kimdir?

İstanbul'da doğup büyüyen Melis Arslan, kendisini heykeltraş bir ressam olarak tanımlamaktadır. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü mezunu olan Arslan, sanatında Aanadolu uygarlıklarını aktarmaktadır. Türk kültürünün eski sanatsal süslemelerini ve desenlerini sanatına taşır. El çizimleri üreten Melis arslan, sulu boya ve guaj boyaları kullanmaktadır. Heykellerindfe ise seramiz olarak kırmızı ve beyaz kil kullanmaktadır. Sanatçı, yurtiçinde ve yurtdışında sergilere katılmaya devam etmektedir.