açıklama

Decollage Art Space, sanatın ve hayallerin buluştuğu İllüstrasyon Atölyesi'ne ev sahipliği yapıyor. Yetenekli illüstratör Fatima Yıldız Erkan rehberliğinde, Hayao Miyazaki temalı bu özel illüstrasyon atölyesinde, su boyasının suyla dansını öğrenirken aynı zamanda kendiniz yaratıcı yorumunuzu tuvale yansıtacaksınız.

Her seviyeden sanatsevere açık olan Fatima Yıldız Erkan rehberliğindeki İllüstürasyon Atölyesi'nde her bir fırça darbesiyle hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak, kendi sanat eserinizi yaratacaksınız. Sınırlı kontenjanımız için yerinizi hemen ayırtın ve bu benzersiz sanat deneyimini kaçırmayın!

Fatima Yıldız Erkan

Fatima Yıldız Erkan, 2 Kasım 1982 tarihinde İstanbul'da doğmuş. Profesyonel kariyerine, Penguen ve Uykusuz gibi dergilerde amatör olarak başlamış ve sonrasında iki yıl boyunca Gırgır dergisinde çocuk karakterler çizerek devam etmiştir. Kendine has üslubu ve ilgi çekici içerikleriyle tanınan Erkan'ın eserleri, özgünlüğü ile dikkat çekmektedir. Ayrıca, arkadaşlarıyla birlikte "Leman Paf" köşesi için Leman dergisinde yazarlık ve çizerlik yapmıştır.

2010-2014 tarihlerinde Doruk Sanat Galerisi'nde koordinatör ve küratör olarak sanatseverlerle buluştu. 2014-2017 ise Russo Art Gallery'de sanatsal bakış açısını ve deneyimini paylaştı. Yetişkinler ve çocuklar için festivallerde çeşitli sanat atölyeleri düzenleyerek sanatsal tohumlar ekti.

Sanatsal yolculuğuna sertifika programları ile katkıda bulunmaya devam ediyor. HDI Sigorta, Koç Holding, Netaş ve Nestle gibi firmalar için etkileyici illüstrasyonlara imza attı.2019'da YATEDAM tarafından hazırlanan "Turkish Illustrators Catalog 2019" kataloğunda yer alarak uluslararası alanda da adını duyurdu. İstanbul'daki atölyesinde farklı disiplinlerde ürettiği özgün çalışmalara devam ediyor.