açıklama

Decollage Art Space, Fatima Yıldız'ın rehberliğinde düzenlenen İllüstrasyon Atölyesi'ne ev sahipliği yapıyor. Atölyede, katılımcılar suflboy ve botanik çizim tekniklerini kullanarak kendilerini ifade etme fırsatı bulacaklar. Atölye süresince kullanılacak tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından temin edilecek.

Fatima Yıldız, çeşitli çizim tekniklerini örneklerle anlatarak, katılımcılara bu sanatsal yolculuklarında ilham verici bir rehberlik yapacak. Bu etkinlik, katılımcıların sanat aracılığıyla doğa ve güzellik kavramlarını keşfetmelerini sağlayacak bir platform sunuyor.

Fatima Yıldız Erkan

Fatima Yıldız Erkan, 2 Kasım 1982 tarihinde İstanbul'da doğmuş. Profesyonel kariyerine, Penguen ve Uykusuz gibi dergilerde amatör olarak başlamış ve sonrasında iki yıl boyunca Gırgır dergisinde çocuk karakterler çizerek devam etmiştir. Kendine has üslubu ve ilgi çekici içerikleriyle tanınan Erkan'ın eserleri, özgünlüğü ile dikkat çekmektedir. Ayrıca, arkadaşlarıyla birlikte "Leman Paf" köşesi için Leman dergisinde yazarlık ve çizerlik yapmıştır.

2010-2014 tarihlerinde Doruk Sanat Galerisi'nde koordinatör ve küratör olarak sanatseverlerle buluştu. 2014-2017 ise Russo Art Gallery'de sanatsal bakış açısını ve deneyimini paylaştı. Yetişkinler ve çocuklar için festivallerde çeşitli sanat atölyeleri düzenleyerek sanatsal tohumlar ekti.

Sanatsal yolculuğuna sertifika programları ile katkıda bulunmaya devam ediyor. HDI Sigorta, Koç Holding, Netaş ve Nestle gibi firmalar için etkileyici illüstrasyonlara imza attı.2019'da YATEDAM tarafından hazırlanan "Turkish Illustrators Catalog 2019" kataloğunda yer alarak uluslararası alanda da adını duyurdu. İstanbul'daki atölyesinde farklı disiplinlerde ürettiği özgün çalışmalara devam ediyor.