açıklama

Farklı tarz ve türlerde besteci, çellist, vokalist ve yorumcu olarak çalışan İstanbul merkezli sanatçı Gülşah Erol, Gülşah Erol Quintet ile Decollage Art Space'te

Gülşah Erol Quintet; Gülşah Erol'un kendi besteleri ile birlikte popüler jazz eserlerini, dünya müziklerini, türk müziği eserlerini ve klasik batı müziğinde yer edinmiş önemli bestecilerin eserlerini "Cello ile Jazz" konsepti adı altında yeni bir renk ve farklı bir tını ile yeniden yorumluyor. Piyanoda Kaan Bıyıkoğlu, trompette Efe Gazi, kontrabassta Enver Muhamedi ve davulda Burak Cihangirli'nin yer alacağı konser, 19 Ekim'de Decollage Sahne'de.

Gülşah Erol, farklı tarz ve türlerde besteci, çellist, vokalist ve yorumcu olarak çalışan İstanbul merkezli bir sanatçıdır. Menuhin Müzik Akademisi, Zürih Konservatuarı, Tibor Varga Müzik Akademisi, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda aldığı eğitimin ardından Bahçeşehir Üniversitesi Caz Bölümü'nden mezun oldu.

Avangard, caz, rock ve deneysel performansın yanı sıra film müziği besteciliği için bir tutku geliştirdi. Belgesel müzikleri besteciğinin yanı sıra, Radikal Halk Jüri Ödülü'nü (2010) ve Altın Lale En İyi Müzik Ödülü'nü (2011) kazanan Atlıkarınca dahil olmak üzere birçok ödüllü filme çellist olarak katkıda bulundu.
2015 yılında Sundance ve East End Festival'de büyük beğeni toplayan Sarmaşık filminin müzikleri üzerinde çalıştı. Film müziği kariyerine ek olarak, ABSTRA (avangard caz) ve Gülşah Erol Band (modern caz) gruplarıyla Avrupa'da çeşitli konserler verdi.

Farklı enstrümantalist üslubu, yorumu ve besteleri ile tanınan Gülşah Erol, Türkiye ve Avrupa'da içlerinde Peter Brotzmann, Joe Mcphee, Wolter Wierbos, Bart Maris, Jim Black, Selda Bağcan ve Kenan Doğulu'nun da yer aldığı farklı müzik tarzlarındaki müzisyenler ve gruplarla çalıştı. Erol, ilk stüdyo albümü “Scar”ın ardından, ikinci albümü “Jazz For My Little Cello”yu Kenan Doğulu'nun yapım şirketi Doğulu Music'ten 2022 yılında yayınlamıştır.


A - B - C Kategori Ücretleri: 500 TL

D - E - F - G Kategori Ücretleri: 400 TL

Bistro Masa Ücretleri: 2000 TL (2 Kişilik)