açıklama

14 yaşındaki piyano virtüözü Derin Çopur, 21 Nisan’da Decollage Art Space sahnesinde sizlerle buluşuyor. Genç sanatçı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bu konserde, Bach'tan Chopin'e, Mozart'tan Liszt'e uzanan geniş bir yelpazede seçilmiş eserlerle dinleyicilere müzik dolu bir yolculuk sunacak.

Derin’in dinamik yorumuyla can bulacak eserlere öğretmeni Doç. Elif Gökçe Türkili eşlik edecek. 

Müzikseverlerin ruhunu okşayacak bu özel günde Derin Çopur’u dinlemek ve çocukların da sanata olan ilgisini güçlendirmek için sizleri Decollage Art Space’e davet ediyoruz.

Derin Çopur

Derin Çopur, genç yaşta başladığı müzik eğitimine Zeynep Poryaz ile devam etmiş, 2017'den itibaren de piyano eğitimini Doc. Elif Gökeş Turklle ile sürdürmüştür. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi'nde eğitim alarak, 2019'da İstanbul'da Hisar Okulları 3. Piyano Yarışması'nda 3.lük elde etmiş ve 2022'de Adana'da düzenlenen Rhapsody Uluslararası Piyano Yarışması'nda 2.liğe, 2023 yılında ADS Uluslararası Gülşin Onay Piyano Yarışması'nda 3.lüğe layık görülmüştür. Aynı zamanda 2022 İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nde piyano recitali vermiş, 2023'te Berkovich, Ahmet Adnan Saygun ve Muammer Sun eserlerinden oluşan "The Sense of My Childhood" albümünü çıkarmıştır.